Ogłoszenie

Aktualki z tego tygodnia:


4.01

Magic Knight Rayearth odc. 16-24 PL
Hikaru, Umi i Fuu - Seiya No Tenshi Tachi (Image song Magic Knight) PL

9.01

Magic Knight Rayearth odc. 25-26 PL
X odc. 00-01 PL

14.01

Magic Knight Rayearth odc. 27 PL
X odc. 02 PL

22-23.01

Magic Knight Rayearth odc. 28-29 PL
X odc. 03-04 PL

#1 2012-01-09 23:08:53

HeroGenji

Fan CLAMP'a

Zarejestrowany: 2012-01-03
Posty: 7
Punktów :   

Gungrave - Beyond the grave

Zajebiste anime autorstwa zajebistego Madhouse na podstawie <podobno> zajebistej gry. A tak na poważnie - starałem się zasiać trochę propagandy o tym anime na forum.
Dla niezdecydowanych - jest to anime o przyjaźni pomiędzy dwójką ludzi, którzy zdecydowali się wybrać drogę od której nie ma odwrotu - wstąpili do mafii. Anime przedstawia ich struktury dość porządnie (jak na animowaną produkcję).
Zalety tej produkcji to:
- Muzyka, opening i ending świetnie wpasowywują się w klimaty. OST raczej wszystkim nie przypadnie do gustu (nie oznacza to, że jest zly - imo jest "dobry"), ale utwory odpowiednio podkreślają 'pewne' wydarzenia. Mi się bardzo spodobała.
- Klimat! Nie będę spoilerował, bo te sceny są ważne. Większość motywów można jak dla mnie bez problemu przewidzieć, a jeżeli stanie się już coś nieprzewidywalnego to... ROBI WRAŻENIE!
- Ładna kreska.
- Ciekawy pomysł, scenariusz, świetny charadesign (czuć "przyjaźń" nawet do najmniej znaczących postaci), łatwość w nawiązywaniu "braterskich więzi z postaciami". Dobre pokazanie poszczególnych segmentów tworzących mafię (zwykli zbieracze długów, egzekutorzy, oddziały specjalne, siatka szpiegowsko-informacyjna)
Jak już wspomniałem - anime jest na podstawie gry. I szczerze to po obczajeniu gry (na youtubie) stwierdziłem, że "fillery" stworzone przed Madhouse są arcymistrzowskie w porównaniu do "oryginału" (dla uczciwości - po prostu część Madhouse'a jest REWELACYJNA, a ta z gry jest niestety "tylko" b dobra).
Jeżeli kogoś zachęcę, to pomimo 1 epka kompletnie wyrwanego z dupy - nalegam byście oglądali. Są dwa fajne bishe . xD

Offline

 
Fora i strony współpracujące z nami ^^

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
private money lenders interest rates folia samoprzylepna